
Bloemkool uit Tsjernobyl
Het verhaal over een wel heel bijzondere vader. Victors vader wil altijd weer weg, naar schimmige congressen of naar familiebijeenkomsten in Polen, waar zijn familie vandaan komt. Die reizen zijn stof voor fel aangedikte verhalen die bij thuiskomst worden opgedist. Moeder en zoon kunnen steeds minder met hem om. Hij is er niet op belangrijke gezinsmomenten en wisselt grote interesse voor zijn zoon af met totale onverschilligheid.
Naarmate Victor ouder wordt gedraagt de vader zich steeds excentrieker. Om op een dag voorgoed het huis uit te gaan. Het enige contact tussen vader en zoon zijn korte telefoongesprekken, met steeds langere tussenpozen vanuit een of ander Afrikaans land. Intussen zetten zoon en moeder hun leven weer op de rails.
Een vader, daar draait het allemaal om. Een man met een honger naar avontuur, opschepperij. Een onnavolgbare verhalenverteller tegenover een zoon die niks liever wil dan een wat normaler gezinsleven.
Mooi is de houding van de zoon: hij kiest nauwelijks voor boosheid, maar vat het allemaal wat gelaten op. Hij aanvaardt zijn vader zoals hij nu eenmaal is.
De auteur putte uit eigen ervaring en brengt een sterk, boeiend en kleurrijk verhaal.
Lees een stukje
Ik waarschuwde mijn vader niet voor wat hem binnen wachtte en volgde hem het huis in.
In de de deuropening bleef hij staan. Zonder wat te zeggen keek hij naar de uitgestalde flessen. Eindeloos duurde dit, voor mijn gevoel. Ik keek naar de flessen en registreerde heel precies welke soorten drank er zoal stonden. Mijn vader keek ook nog eens goed en riep uit: 'Je hebt ze leeggegoten!'
'Allemaal' riep mijn moeder. Zuiplap, je had ze verstopt..'
Wat andere lezers vinden
Er zijn nog geen reacties. Wees de eerste om zelf je mening door te geven.