Cover van boek Vogels om je heen ontdekken
Zet op jouw leeslijst
Op jouw leeslijst
Klik op dit icoon om een boek op je leeslijst te zetten.
Van Goor | 2007 | 48 pagina's
ISBN: 9789047500100

Vogels om je heen ontdekken

In dit vogelboek staan de vogels niet op soort, maar op biotoop: stad en dorp; weiland, sloot en plas; bos en heide; duinen, kust en eilanden. Bij elke vogel vind je duidelijke informatie. Zoals de periode waarin het dier bij ons voorkomt, maar ook het aantal eitjes en de broedtijd. Van elke vogel lees je de Latijnse benaming. Gedetailleerde tekeningen van de veren laten zien hoe je de vogels kunt herkennen. Ook zijn van veel vogels de eieren getekend, loopsporen, braakballen en snavelsporen.
Niet alleen een heel mooi boek, maar ook erg handig om er als natuurdetective mee op uit te trekken!

Nicole de Cock kan niet alleen goed uitleggen, ze tekent ook prachtig. Haar tekeningen zijn levensecht. De vogels lijken zo van de bladzijden weg te vliegen! Het boek is heel overzichtelijk ingedeeld. Achterin staat niet alleen een register, maar ook een lijst van alle besproken vogelsoorten. Daarin kun je aankruisen welke vogels je hebt ontdekt. Want natuurlijk trek je er met dit handige boek als natuurdetective op uit!

Lees een stukje

Ik hoop dat jullie net zo dol op vogels zijn als ik. Op niets kan ik mij zo verheugen als op de eerste srfééé-geluiden van de gierzwaluwen die eind april weer terugkomen uit Afrika.
Maar ik kan ook uren kijken hoe vader en moeder meerkoet tak voor tak aanslepen om hun burcht te bouwen op het water. Of als de Vlaamse gaaien met veel ijver eikels rapen en ze vervolgens in de grond verstoppen zodat ze later in het jaar nog wat te eten hebben.
Ik kan kippenvel krijgen als honderden ganzen in een grote V overvliegen, luid met elkaar pratend. Of als spreeuwen met z'n duizenden krullen in de lucht tekenen, hun veren oplichtend als stukjes zilverpapier. Maar het is ook heel fijn als een roodborstje in z'n eentje een mooi lied aan het zingen is; gewoon omdat hij het naar zijn zin heeft, blij is omdat hij vrij is, zo vrij als een vogel.

Staat dit boek in jouw bib?

Wat andere lezers vinden

Score van de lezers
3.75
3.8/5 6 stemmen
sarah
28/04/2014
0

lijkt me een goed boek

lucas.rogiers@outloo
13/03/2014
0

chic boek maaaaan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

flippie
02/10/2013
0

Gaaf boek, echt de moeite om te lezen.

miguel
23/04/2013
0

ik vind het een leuk boek omdat het over dieren gaat en ik ben dol op dieren!

clemence
23/06/2009
0

Ik vond het wel een leuk boek.
Want ik heb er de rest van mijn spreekbuert uitgenomen.
En het is heel interesant.

Dus ik spoor em aan om em te lezen.

Wat vind JIJ?

Aantal sterren