Cover van boek Sporen in het zand
Zet op jouw leeslijst
Op jouw leeslijst
Klik op dit icoon om een boek op je leeslijst te zetten.
Davidsfonds/Infodok | 2006 | 102 pagina's
ISBN: 9789059081932

Sporen in het zand

De jonge Toeareg Boukry onderneemt een ultieme reis van het Afrikaanse continent richting Brussel, in de voetsporen van de westerse verpleegster Maria. Het relaas van de zoektocht wordt afgewisseld met fragmenten uit zijn verleden. Tijdens de lange tocht leert de jonge Toeareg mensen van divers pluimage kennen, en omwille van zijn huidskleur wordt hij vaak met wantrouwen bejegend. Zal hij zijn doel bereiken?

Tijdens een reis naar de Ténéré-woestijn, raakte filmmaker John Vandekerckhove naar definitief in de ban van de Toeareg-nomaden; een fascinatie die resulteerde in zijn debuut Sporen in het zand. Langzaam, op het tempo van de Toeareg, ervaart de jonge lezer hoe vrijgevochten de Toeareg leven, als 'wilde kinderen van de wind'.

Lees een stukje

Mijn grootvader, mijn vader, mijn moeder, mijn twee broers en mijn hele familie waren nomaden. Ik ben een Toeareg, een wild kind van de kille wind. Elke aankomst is het begin van een volgend vertrek. De rotsen van de Ténéréwoestijn zijn stille getuigen van onze omvangrijke omzwerving.

Staat dit boek in jouw bib?

Wat andere lezers vinden

Score van de lezers
4
stef neyt
20/02/2016
0

Het boek was soms ingewikkeld om te lezen door een trage opbouw in het begin van het boek. Het boek werd steeds interessanter naar het midden toe. Het boek werd afgesloten met een spannend einde.

Robbe De Rave
20/02/2016
0

Dit boek is goed voor mensen die niet veel tijd hebben maar toch een boek willen lezen.
Soms is het wat verwarrend maar het spannende verhaal maakt dat goed.

Wat vind JIJ?

Aantal sterren