Groeten van Sem Valentijn
‘Heb jij al een date?’ Bij de familie Valentijn is dat in de weken voor Valentijn de meest gestelde vraag. Sem vindt het alleen maar gênant dat haar ouders, broer en opa er zoveel waarde aan hechten. Zij verdwijnt liever in haar favoriete game. Superhandig ook als de emoties in de echte wereld te heftig worden, zoals nu. Haar beste vriend Cas blijkt non-binair en wil vanaf nu Kez genoemd worden. Sem voelt wel wat voor Cas. Kez. Maar hoe moet dat nu? Tot overmaat van ramp, lassen Sems ouders een wifiloze week in. Om haar hoofd leeg te maken, besluit Sem brieven te schrijven aan haar favoriete gamepersonage Haz.
Via haar brieven kruipt je moeiteloos in de huid van Sem. Je krijgt een mooie blik op thema's zoals identiteit en diversiteit. Daarnaast zie je in dit verhaal ook hoe oudere generaties denken. Mooi en waardevol!
Lees een stukje
Mace zei al die tijd niks, maar ik merkte dat hij naar me zat te staren. ‘Ben jij ook nonbi?’ vroeg hij toen.
Ik sloot even mijn ogen. Het was namelijk niet de eerste keer dat iemand me dat vroeg. Sinds Yuna en Latifah hadden verteld dat er een nonbi in hun klas zat, vroegen mensen zich allemaal af of ik dat was.
Beluister een stukje
Nood aan ondersteuning bij het lezen? Een Daisy-luisterversie van dit boek vind je bij Luisterpuntbibliotheek.
Wat andere lezers vinden
Er zijn nog geen reacties. Wees de eerste om zelf je mening door te geven.