
Dieren uit de kunst
In dit boek vind je niet zoveel tekst. Hier spreken beelden en schilderijen.
Per dier vind je twee afbeeldingen. Bijvoorbeeld een leeuw van aardewerk van bijna 4000 jaar geleden tegenover een schilderij uit 1833. Je ziet dat beide kunstenaars de kracht van het dier hebben proberen weer te geven. Met net zo veel ontzag voor de koning van de dieren als mensen van nu.
Achterin het boek vind je per kunstwerk een blokje informatie.
In dit boek zie je telkens twee kunstwerken met hetzelfde dier tegenover elkaar. Die combinatie is vaak verrassend omdat de twee kunstwerken afkomstig zijn uit diverse delen van de wereld en uit totaal verschillende perioden komen.
Lees een stukje
De kunstgeschiedenis begint met dieren: al meer dan 30.000 jaar geleden hebben de mensen uit de prehistorie geprobeerd hen te vangen in hun schilderijen op de donkere wanden van hun holen. Voor deze eerste kunstenaars is het afbeelden van dieren een blijk van bewondering én een magische handeling.
Wat andere lezers vinden
Lijkt me een beetje saai, maar ook wel een heel mooi boek.
ok
nu vind ik dieren nooit meer saai!