
De grote oversteek
Bootje varen? Het kan gevolgen hebben. Asterix en Obelix moeten met een klein bootje verse vis vangen, want de druïde Panoramix heeft die vis nodig voor de toverdrank. En zonder toverdrank kunnen ze de Romeinen niet verslaan. Een storm drijft hen verder weg van hun land Gallië. Als Obelix van de grote honger zomaar het water in springt, zien ze land. Eindelijk zijn ze thuis, denken ze, maar wat zijn die grote onbekende vogels? En zijn ze wel echt thuis?
Alweer een supergrappig Asterix & Obelix album, waarbij je tegelijk nog interessante weetjes opsteekt.
De meeste, oudere, Asterix albums zijn pareltjes. Ze lezen als een trein, ze zijn grappig en staan vol leuke weetjes. In dit album komen minder Romeinen voor, maar wel 'klokkloks' oftewel kalkoenen. En beren. En de Viking Christoffelsen. Die denkt dat hij Amerika ontdekt heeft, maar in het echt was het natuurlijk de Italiaan 'Christoffel' Columbus. Hoewel de legende gaat dat de Vikings Amerika eerst ontdekten. Heb je de knipoog?
Lees een stukje
"Zwijnen! Kuddes everzwijnen! Ik zie ze! Ik ga ze halen! Kom Idéfix!"
Wat andere lezers vinden
Te goed gewoon!
het was een tof boek
Leuk en grappig
hihi perfect boek zeker nog op terug komen
goei boek
Het is best wel een leuke strip, ik ben nog niet helemaal verkocht.
Ik hou van strips, ik hou niet van lezen dus zijn strips ideaal. en helemaal als het een strip is van asterix en obelix.